הקיץ, העסק והאתגרים שבדרך…

הקיץ, העסק והאתגרים שבדרך...

אין כמו הקיץ, הלחות והחום כדי להושיב אותנו בבית מול המזגן ולא לזוז. אבל עד כמה החום משפיע גם על העסק שלנו?
טוב הלחות אולי פחות משפיעה עליו אבל האווירה, החופש הגדול, הרצון להיות בים – בהחלט כן! לכל עסק עונתיות משלו – יש עסקים שפורחים בחורף (תנורי חימום, שטיחים סרוגים, ספרים וכו’) ויש כאלו שהקיץ הוא זה שעושה להם טוב (גלידריות, מיזוג אוויר, הסרת שיער בלייזר, בגדי ים ועוד..) יש עונתיות שאינה קשורה בכלל לעונות השנה – חודשי חגים יכולים להיות חזקים אצל חלק מהעסקים ואצל חלקם זו עונת המלפפונים. אם העסק שלך קיים כבר שנה ומעלה את יכולה להתחיל לחזות מה תהיה העונתיות בעסק שלך. באילו תקופות הוא ישגשג יותר ובאילו הוא נכנס לתרדמה קלה לכמה חודשים או עונה שלמה.
אבל אנחנו כאן בענייני קיץ וחום ואתגרים ואם הקיץ מאתגר אותך – הפוסט הזה עבורך!
אז מה בעצם יכול להקשות על העסק שלנו בחודשים החמים, ומה תוכלי לעשות כדי לצלוח את האתגרים הללו בשלום? אתגר החופש הגדול! אם את אמא והילדים שלך יוצאים לחופש הגדול – יולי אוגוסט יכולים להיות מאתגרים ממש! אני כותבת לכן את המאמר הזה עם ילד אחד על הידיים, שניים בבריכת הקטנטנים בחצר והאחיין בן ה10  שמחטט לי במקפיא ממש עכשיו בחיפוש קדחתני אחר “שלוקים”. מאתגר אמרנו? ברור! הפתרון טמון ביכולת שלנו לשחרר ולדעת לבקש עזרה. סבתא גרה קרוב? יום סבתא הוא אחד הימים הכי כיפיים לילדים. יש קייטנה בגן עירייה ?– הלאה קייטנים יקרים שלי – לגן. קייטנת אמהות יש אצלך בשכונה? הזדרזי להצטרף אליה או ארגני אחת בעצמך וקחי אקמול כשיגיע יום התורנות שלך. השחרור אגב צריך להיות גם כזה שבו את מבינה שאת מורידה קצת הילוך כי זו המציאות. וגם לך מגיע יום בים או קמפינג ממוזג ? אתגר אווירת החופשה (משפחתית, אישית, חו”ל, ים, קמפינג you name it ) כל החבר’ה נוסעים לצימר ואת נשארת בבית? הלקוחות שלך בחו”ל ואין עם מי לדבר? 2 פעולות חשובות שיעזרו לך לצלוח את האתגר –
  1. פרגני לעצמך חופשה! יום טיול או כמה ימים בחו”ל ,או שעה בכל יום כל הקיץ. ארגני את החופשה שלך בצורה שתהיה לך נוחה ועדיין תאפשר לשמור על הגלגל העסקי בתנועה וצאי לחופש. יש לי חברה שבסוף כל יום עבודה נוסעת לים לשעה כדי להתאוורר – עושה פלאים לראש וממסמס מרמור על כל המבלים סביבך…אל תשכחי לעדכן את הלקוחות שלך על ימים\שעות בהם את בחופש!
  2. הכיני את העסק שלך לקיץ. אם הקיץ הוא עונה חלשה אצלך (כיוון שכל הסיבות לעיל רלוונטיות גם ללקוחות שלך) וודאי כי יש לך מספיק עבודה לפחות 3 חודשים לפני כן. זה אומר שאת השיווק וסגירת העסקאות עלייך לעשות כבר בעונה הקודמת ולמלא את היומן\ חשבון הבנק שלך לפני עונת היובש (תרתי משמע)
אם העסק שלך לא מאפשר סגירת עסקאות מראש \ עבודה ארוכת טווח וכו’ – צאי גם את לחופשה. זו ההזדמנות שלך לפני שיתחיל החורף! אתגר ה”ריק” – לקוחות יוצאים פחות מהבית לחנויות אם את בעלת חנות ייתכן ותחווי האטה משמעותית בחודשי הקיץ, בעיקר בימי השרב הכבדים. לקוחות וגם אנחנו מעדיפים מקומות ממוזגים על פני הסתובבויות בחוץ ביולי אוגוסט. אז מה? עכשיו תעבירי את החנות לקאנטרי הקרוב? ממש לא! אם עד היום לא חשבת על אפשרות הכנסה דיגיטלית, הנה הזדמנות. אתר אינטרנטי שימכור את המוצרים שלך אונליין מבלי שהלקוח יגיע פיזית לחנות יכול להיות פתרון מעולה. אם העסק שלך לא מתאים למכירה דיגיטלית, צרי פעילויות פיזיות בחנות שלך בשעות הערב היותר קרירות או בשעות הבוקר המוקדמות כדי לעודד קהל להגיע ,ליהנות ולרכוש. פעילות כזו היא אקט שיווקי מצוין שמוכיח את עצמו כל השנה וגם בקיץ.
מאחלת לך קיץ קריר ונעים והתמודדות יעילה עם האתגרים שבדרך…

  הי! אני כתבתי עבורך את המאמר הזה….נעים להכיר! מורן אלויה, מייסדת ומנכ”לית עמותת פרויקט עסקית. בעלת guide the way- ייעוץ עסקי, הדרכה ודיגיטל. יועצת עסקית עם אהבה גדולה ליזמות נשית ובתי קפה 🙂 מרצה ומנחת סדנאות בנושאים עסקיים, שיווק ויזמות חברתית.
facebook_icon
לעמוד הפייסבוק של מורן